Rozbiórki, wyburzenia - Wyburzanie budynków - Warszawa

Rozbiórka budynkuWyburzanie budynków to specyficzny rodzaj robót budowlanych, co niesie za sobą określone konsekwencje prawne – konieczność uzyskania zgody na rozbiórkę danego obiektu budowlanego. Aspekt formalno-prawny nie jest jednak jedyną „trudnością” z jaką będzie się musiała zmierzyć osoba lub firma planując wyburzenie danego budynku. Przed, w trakcie rozbiórki budynków i po jej zakończeniu pojawia się wiele kwestii, które należy rozwiązać w odpowiedni sposób.

Wyburzenie budynku trzeba szczegółowo zaplanować na każdym etapie:

wyboru najoptymalniejszego sposobu rozbiórki - można wyróżnić wiele rodzajów przeprowadzania tego rodzaju prac, przede wszystkim ze względu na zastosowane oprzyrządowanie, ale również metody. Wśród nich w szczególności warto wymienić wyburzanie:

W naszej firmie prowadzimy wyburzanie obiektów wyłącznie przy użyciu koparek wyposażonych w młoty wyburzeniowe i nożyce.

wynajmu odpowiedniego sprzętu budowlanego - po wyborze najodpowiedniejszego sposobu, zgodnie z przedstawionymi powyżej opcjami, należy wynająć oprzyrządowanie, które doskonale poradzi sobie z ciągłą, intensywną eksploatacją przez nawet wiele godzin. Zwraca się uwagę nie tylko na rodzaj sprzętu, ale również markę i model. Doświadczone firmy śledzą na bieżąco informacje o nowym sprzęcie, decydując czy lepiej sprawdzi się dotychczasowe oprzyrządowanie, czy warto rozważyć wynajęcie jednego z nowszych modeli

wynajmu wykwalifikowanych pracowników budowalnych, którzy mają doświadczenie w wyburzaniu budynków - każdy ze specjalistów powinien nie tylko posiadać odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie oraz przystosowanie psychologiczne, ale również powinien doskonale czuć się pracując w zespole. Wyburzanie budynków polega na wzajemnej prawidłowej komunikacji, aby przeprowadzić prace sprawnie, dokładnie, a także bezpieczne. Dlatego warto korzystać z usług firm, które od wielu lat znajdują się na rynku i nie cechują się częstą rotacją pracowników

przygotowania budynku do rozbiórki - przede wszystkim istotne jest w tym etapie zwrócenie uwagi na aspekty prawne: planowane prace powinny zostać wystarczająco wcześnie zgłoszone w odpowiednim urzędzie. Nie można również zapomnieć o przygotowaniu dziennika budowy, w którym zostaną odnotowane wszystkie poszczególne etapy przeprowadzania prac wyburzeniowych. Powinna tego dokonywać osoba, która ma w tym doświadczenie - jeżeli brak takiej w zespole, należy zatrudnić dodatkowego specjalistę

zabezpieczenia miejsca rozbiórki - jest to istotne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo pracowników i osób trzecich, ale również ze względu na prawidłową realizację zleconych prac. Na co należy w szczególności zwrócić uwagę? Odłączenie obiektu od wszystkich mediów, usunięcie okablowania i rur ołowianych, a także przeniesienie elementów, które mają zostać ponownie zastosowane w innym miejscu. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na prawidłowe zabezpieczenie budynku przed nagłym, nieprzewidzianym zawalaniem się. Nie można również zapomnieć o zamurowaniu wszystkich otworów drzwiowych i okiennych, aby do wnętrza obiektu nie mógł dostać się człowiek lub zwierzę

samej rozbiórki - prace przeprowadzane są przy pomocy właściwego oprzyrządowania, zgodnie z wybranym sposobem przeprowadzania prac (termicznym, wybuchowym, mechanicznym). Poszczególne etapy realizacji działań powinny zostać jeszcze wcześniej rozplanowane, aby móc kontrolować czy wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z przedstawioną wcześniej informacją, należy także odnotowywać wszelkie informacje w dzienniku budowy, aby zachować warunki prawne realizacji tego zlecenia

uporządkowania miejsca po wyburzeniu budynku - po zakończeniu wszystkich prac istotne jest w miarę możliwości posegregowanie gruzu oraz odpadów oraz oszacowanie ile może zająć jego usuwanie z terenu. Pomyślne zakończone wszystkich prac wiąże się z pustym, jednorodnym terenem, który jest gotowy do ponownego zagospodarowania. Oczywiście, niezbędne jest także usunięcie wszelkiego oprzyrządowania, a także przypadkowych odpadów, które nie są związane z rozbiórką (siatki aluminiowe, torebki i inne pozostałości)

utylizacji gruzu i innych odpadów porozbiórkowych - ten etap jest niezbędny nie tylko dla zachowania właściwej estetyki otoczenia i nie zwiększania ilości odpadów, ale również dla środowiska naturalnego. Najlepszą metodą utylizacji gruzu i innych odpadów jest zastosowanie recyclingu, w wyniku którego pozostałości zostają ponownie wykorzystane jako nawierzchnia drogi, utwardzenie gruntu bądź też jako warstwa stosowana bezpośrednio pod nałożoną kostkę

Rozbiórki i wyburzanie – sprawdź ofertę OMEL-KPO

Naszym Klientom oferujemy profesjonalne, a zarazem kompleksowe rozbiórki i wyburzenia wszystkich rodzajów obiektów budowlanych przy użyciu ciężkiego i drobnego sprzętu budowlanego. Jednocześnie ściśle przestrzegamy ustalonych wcześniej terminów, aby umożliwić naszym Klientom ponowne zagospodarowanie terenu w dniu po wyznaczonej dacie zakończenia realizacji prac. Gwarantujemy także spełnienie wszystkich warunków prawnych dbając, aby każde działanie odbywało się zgodnie z normami polskimi i europejskimi.

Oferujemy:

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w bezpiecznym i szybkim wyburzaniu oraz rozbieraniu budynków, a także konstrukcji, których wyburzanie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu budowlanego. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem - wykwalifikowanymi pracownikami oraz wysokiej jakości sprzętem. Rodzaj sprzętu oraz liczebność ekipy rozbiórkowej uzależniamy do zakresu zleconych prac. Realizujemy małe, średnie i duże zlecenia.

W prowadzonych pracach rozbiórkowych wykorzystywane są takie urządzenia jak koparki gąsienicowe, koparko-ładowarki, koparki kołowe oraz dedykowany osprzęt w postaci między innymi zaawansowanych technologicznie młotów wyburzeniowych. Są to rozwiązania takich znanych i cenionych marek, jak New Holland, Komatsu, Cat oraz Terex Pegson.

Stosowana jest oprócz tego kruszarka szczękowa, która odpowiada za właściwe przetworzenie gruzu porozbiórkowego, dzięki czemu może on zostać ponownie wykorzystany podczas realizacji zróżnicowanych prac budowlanych. Jesteśmy jedną z niewielu firm na polskim rynku, która posiada takiego rodzaju maszynę, co wpływa na niższy koszt realizacji prac - nie zachodzi potrzeba wynajęcia dodatkowego podwykonawcy.

Wszystkie usługi w ramach oferty rozbiórki budynków świadczymy na terenie miasta Warszawa oraz w okolicy. Osoby zainteresowane zleceniem prac związanych z wyburzeniem dowolnego obiektu budowlanego prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy w celu ustalenia szczegółów realizacji zlecenia.