Koparki, koparko ładowarki – wynajem – Warszawa

Koparka CATPoszukujesz profesjonalnego sprzętu do robót ziemnych i nie tylko?

Pozyskanie nowego sprzętu do swojej firmy wiąże się z licznymi przeszkodami. Podstawowym i najbardziej oczywistym z nich są oczywiście koszty. Zakup nowej lub nawet używanej maszyny to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych - bądź nawet więcej w przypadku oprzyrządowania renomowanych producentów. Warto również podkreślić, że w przypadku zdecydowania się na kupno używanego sprzętu tak do końca nigdy nie wiemy, co otrzymamy. Może to być maszyna w doskonałym stanie technicznym - gotowa na wielogodzinną i intensywną eksploatację - a może to być model, którego pozostały żywot szacowany jest już w godzinach. A zwrot nabytego towaru nie zawsze jest możliwy lub łatwy.

Doskonałą alternatywą jest wynajem koparek gąsienicowych, kołowych bądź też koparko ładowarki. Jest to rozwiązanie, które można polecić dwóm grupom firm:

Koparka to maszyna przeznaczona do robót ziemnych. Służy przede wszystkim do oddzielania urobku od gruntu i przenoszenia go na środki transportowe lub składowisko. Może również być z powodzeniem wykorzystywana jako urządzenie przeładunkowe. Tego rodzaju maszyny stosuje się powszechnie przy ziemnych pracach budowlanych, pracach transportowych i pracach górniczych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspierały również firmę w robotach porządkowych - odśnieżaniu, zamiataniu.

Wynajem koparek – jaką wybrać?

Na rynku można spotkać się z wieloma propozycjami tych maszyn - decyzja, którą wynająć powinna być uzależniona od zakresu planowanych działań, a także dostępnego budżetu.

Koparki gąsienicowe

Maszyny z napędem gąsienicowym przeznaczone do wykonywania robót ziemnych. Koparki gąsienicowe są szczególnie polecane do pracy w trudnych warunkach - na grząskich, osypujących się lub bardzo nierównych powierzchniach. Doskonale sprawdzają się na terenach charakteryzujących się dodatkowymi przeszkodami, w postaci większych kamieni. Dzięki temu można z łatwością przetransportować sprzęt na krótsze dystanse. Zależnie od zastosowanego osprzętu roboczego możemy wyróżnić modele podsiębierne i przedsiębierne oraz chwytakowe i zbierakowe.

Koparki kołowe

Maszyny z napędem kołowym przeznaczone do wykonywania robót ziemnych. Napęd kołowy bardzo dobrze sprawdza się w pracy na twardej lub utwardzonej nawierzchni, która nie jest zbyt grząska i nie osypuje się. Podobnie jak te gąsienicowe, kołowe dzielimy na: podsiębierne, przedsiębierne, chwytakowe i zbierakowe. Należą do jednych z najczęściej wybieranych maszyn budowlanych, dzięki szerokiej funkcjonalności oraz niskim kosztom eksploatacyjnym.

Koparko-ładowarki

Jedne z najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych. Spełniają zarówno funkcję koparki, jak i ładowarki. Najczęściej są oparte na konstrukcji traktora o napędzie kołowym. Idealnie sprawdzają się do wykonywania prac ziemnych, prac porządkowych, czy wykopów melioracyjnych. Doskonale radzą sobie w trudnych warunkach, zapewniają sprawne i bezpieczne załadowanie wraz z transportem gruntu lub innych materiałów w wybrane miejsce na terenie placu budowy.

Wynajem koparko-ładowarek i nie tylko – dlaczego warto skorzystać z oferty OMEL-KOP?

Klientom zainteresowanym możliwością okresowej eksploatacji ciężkiego sprzętu oferujemy wynajem koparko ładowarki i innego profesjonalnego sprzętu budowlanego przeznaczonego do wykonywania robót ziemnych, prac budowlanych oraz rozbiórek i wyburzeń budynków. Dbamy, aby każde rozwiązanie wyróżniało się doskonałym stanem technicznym. Osiągamy to poprzez dokonywanie regularnych przeglądów technicznych sprzętu u niezależnych ekspertów - w sytuacji zauważenia usterki lub problematycznego komponentu, który mógłby w przyszłości spowodować jakiekolwiek problemy, zlecane jest niezwłoczne wykonanie naprawy. W razie potrzeby części są wymienione na nowe. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że po wynajęciu sprzęt rzeczywiście będzie się doskonale sprawdzał na placu budowy.

OMEL-KOP posiada bardzo bogate zaplecze techniczne, udostępniając Klientom możliwość wynajęcia poszczególnych maszyn. Dotyczy to między innymi takich rozwiązań, jak:

Dysponujemy wyłącznie wysokiej jakości sprzętem renomowanych producentów z kraju i zagranicy. Przede wszystkim są to takie znane marki, jak New Holland, Komatsu, Cat, a także Terex Pegson. W celu poznania szczegółów, w tym dokładnych parametrów technicznych dostępnych w naszej ofercie modeli, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez praktyczny formularz kontaktowy znajdujący się na stronie. Proponujemy dogodne warunki wynajmu i konkurencyjne ceny. Jesteśmy w stanie indywidualnie dostosować się do każdego naszego Klienta.

Usługę wynajmu świadczymy na rzecz klientów z miasta Warszawa oraz okolic - w tym przede wszystkim Starych Babic, ale możemy również wynająć poszczególne maszyny Klientom indywidualnym i biznesowym z innych miejscowości okolicznych. Osoby zainteresowane wynajmem koparko-ładowarki lub innej maszyny prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy OMEL-KOP w celu weryfikacji dostępności wybranego sprzętu oraz ustalenia szczegółów wynajmu.

Koparki gąsienicowe

Przeprowadzanie każdego rodzaju robót budowlanych wymaga zastosowania odpowiedniego oprzyrządowania - nie dotyczy to wyłącznie narzędzi czy pojazdów, ale również zaawansowanych technologicznie maszyn. Należą do nich przede wszystkim koparki gąsienicowe, które znajdują zastosowanie przy różnego rodzaju robotach ziemnych. Może to dotyczyć między innymi przenoszenia materiałów sypkich w inne miejsce na terenie placu budowy bądź też na dedykowane składowisko. Umożliwiają także wykonanie wykopów pod fundamenty, liniowe, wąskoprzestrzenne oraz przestrzenne. Nic więc dziwnego, że ta maszyna jest częścią naszego potężnego zaplecza technicznego.

Główną zaletą tego rodzaju maszyn budowlanych jest możliwość ich wykorzystywania zarówno na zwykłym terenie, jak i bezpośrednio w błocie, piasku lub na trudnych gruntach grząskich. Jest to możliwe dzięki głównemu, najbardziej rozpoznawalnemu komponentowi całego urządzenia. Są nim, oczywiście, gąsienice znajdujące się bezpośrednio na kołach. Zapewniają one niezbędną stabilność, dzięki czemu maszyna z łatwością porusza się po zróżnicowanym terenie, niezależnie od zakresu jego nierówności oraz struktury samego gruntu.

Często porównuje się między sobą koparki gąsienicowe z kołowymi - pozornie obie są w stanie wykonać te same zadania: przygotować wykopy w dowolnym celu, a także usuwać wszelkie nieruchomości, które mogłyby uniemożliwiać pracownikom lub innym maszynom realizację swoich zadań. Jednak koparki kołowe nie są w stanie płynnie transportować nabranego gruntu lub kruszywa w inne miejsce. Jakiekolwiek większe kamienie na drodze lub większe wgłębienia mogą sprawić, że nastąpi przypadkowe wysypanie ziemi, co spowoduje znacznie więcej problemów.

Przedsiębiorstwo OMEL-KOP wykorzystuje koparki gąsienicowe wyłącznie największych międzynarodowych producentów, aby zapewnić sprawną i dokładną realizację robót ziemnych. Wśród nich znalazły się Komatsu, Cat, a nawet New Holland. Udostępniamy zarówno wynajem tych maszyn, jak i samodzielne przeprowadzenie wybranych prac, w tym niwelacji terenu, wykonania wykopów, a także realizację małej architektury miejskiej. Zapraszamy do współpracy.

Koparki kołowe

Na każdym placu budowy można spotkać tego rodzaju maszyny - nie bez powodu. Są one wydajne, sprawnie realizują powierzone zadania, a jednocześnie nie generują wysokich kosztów eksploatacyjnych. Przy ich pomocy można wykonać dowolne prace ziemne, co jest tak istotne podczas budowy konstrukcji i obiektów o dowolnym przeznaczeniu, a nawet podczas układania nawierzchni drogowej. Nic więc dziwnego, że koparki kołowe są częścią doskonale wyposażonego zaplecza technicznego warszawskiego przedsiębiorstwa OMEL-KOP.

Przedstawiając korzyści z posiadania oraz wykorzystywania koparek kołowych należy przede wszystkim podkreślić ich szeroką funkcjonalność. Przy ich pomocy dokonuje się przede wszystkim wyrównywania terenu pod nawierzchnie drogi, a także różnorodne konstrukcje budowlane. Jednak to nie wszystko - głównym zadaniem tych maszyn jest wykonanie wykopów: pod okablowanie, w celu utworzenia sztucznego zbiornika wody bądź nawet pod fundamenty. Koparki kołowe sprawnie realizują zadanie, przenosząc nabrany grunt w inne wybrane miejsce.

Nie można zaprzeczyć, że wiele osób podejmuje się porównywania koparek kołowych z tymi gąsienicowymi wskazując zalety i wady obu rozwiązań. Oczywiście, zgodzimy się, że dzięki gąsienicom maszyny mają możliwość swobodniejszego poruszania się po placu budowy. Jest to nie tylko przydatne podczas dojeżdżania w wybrane miejsce, ale również podczas transportowania na niewielkie dystanse kruszonego materiału oraz nabranego gruntu. Jednak te bardziej ograniczone rozwiązania również posiadają swoje zalety - wbrew pozorom poradzą sobie z mniejszymi przeszkodami na podłożu (a większe raczej rzadko się spotyka). Jednocześnie pozostają tańsze w eksploatacji, dzięki mniejszemu spalaniu paliwa.

OMEL-KOP to doświadczona firma zdająca sobie sprawę z silnych punktów oraz tych słabszych poszczególnych wariantów maszyn. Dlatego zadbaliśmy, aby częścią naszego wyposażenia stały się wszystkie z nich, umożliwiając ich precyzyjne dobranie do charakteru realizowanych przez nas prac. Przygotowaliśmy także usługę wynajmu tych pojazdów w atrakcyjnej cenie, na preferencyjnych warunkach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia wszelkich szczegółów naszej współpracy.

Koparko-ładowarki

Maszyny budowlane cieszące się ogromną popularnością podczas realizacji zarówno robót ziemnych, jak i przeprowadzania wyburzeń oraz rozbiórek. Zawdzięczają to swojej rozszerzonej funkcjonalności - spełniają zadania zarówno koparki, jak i ładowarki, co znacząco przyspiesza zakończenie wszystkich działań w ramach zlecenia. Dlatego są one również częścią naszego zaplecza technicznego - przy ich pomocy dokonujemy prac ziemnych, a także udostępniamy samą maszynę na wynajem na preferencyjnych warunkach i w bardzo korzystnej cenie.

Jak już zostało wspomniane powyżej, koparko-ładowarka posiada zdecydowaną przewagę nad zwykłymi maszynami kołowymi lub gąsiennicowymi. Nie tylko doskonale wykonuje wykopy i dokonuje niwelacji terenu, ale jest również w stanie bez przeszkód przetransportować piasek lub inny urobek w wybrane miejsce. Ponadto często stosuje się ją też w celu realizacji niestandardowych zleceń - odśnieżania, usunięcia nadmiaru liści, zamiatania, przesadzania roślinności, a nawet koszenia skarp. Jest to tylko niewielka część zadań, jakie można zrealizować przy pomocy tej maszyny. Nic więc dziwnego, że posiada aż tak dużą popularność i większość firm budowlanych może się pochwalić posiadaniem jej w swoim zapleczu technicznym.

OMEL-KOP realizuje profesjonalne usługi przy pomocy koparko-ładowarki, które obejmują wyrównywanie terenu, wykonywanie wykopów, wyrównywanie skarp, rozkład darni, a także zróżnicowane prace porządkowe. Jednak to nie wszystko, co możemy Państwu zaoferować. Naszą specjalnością jest także wynajem wszystkich maszyn z operatorem. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie.