Recykling

Głównym przedmiotem naszej działalności jest prowadzenie rozbiórek oraz wyburzeń budynków o dowolnym przeznaczeniu - przemysłowym, biurowym, a nawet mieszkalnym. Realizując tego rodzaju prace zwracamy szczególną uwagę nie tylko na dokładność prowadzonych działań, ale również na zachowanie bezpieczeństwa naszych pracowników, jak i osób trzecich. Jednak nie są to wszystkie aspekty, na które zwracamy uwagę. Po zakończeniu podstawowych prac w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się budynek, pozostanie duża ilość pozostałości w postaci gruzu porozbiórkowego. Jego właściwa utylizacja jest dla nas priorytetem.

W trosce o środowisko naturalne, przykładamy dużą wagę do recyklingu gruzu porozbiórkowego powstałego w wyniku rozbiórek i wyburzeń budynków. Wykorzystujemy odpowiednio przystosowane pojazdy transportowe w celu przewiezienia pozostałości budynku w bezpieczne miejsce oraz stosujemy profesjonalne oprzyrządowanie o zaawansowanej technologicznie konstrukcji, aby przetworzyć gruz i przystosować go do ponownej eksploatacji. Do tego oprzyrządowania należy przede wszystkim nasza kruszarka szczękowa - jako jedno z niewielu przedsiębiorstw w Polsce możemy pochwalić się posiadaniem takiej maszyny w naszym wyposażeniu.

Recykling gruzu Recykling gruzu

 

Częścią tzw. gruzu porozbiórkowego mogą być zróżnicowane materiały i pozostałości, do których przede wszystkim wlicza się:

Oczywiście transport wymienionego wyżej gruzu nie odbywa się osobno - odpady są ze sobą wymieszane, wiec transport oraz recycling odbywają się łącznie.

Jako jedna z niewielu firm posiadamy kruszarkę szczękową przeznaczoną do recyklingu gruzu. Gruz z rozbiórki i wyburzenia jest przetwarzany następnie na kruszywo betonowe, kruszywo betonowo-ceglane. W jaki sposób można ponownie wykorzystać tego rodzaju rozwiązania? Z powodzeniem można zastosować je podczas realizacji nawierzchni drogowej, pod kostkę, jak i jako utwardzenie terenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu recyklingu przy użyciu kruszarki, gruz z rozbiórek nie trafia na zwałki i wysypiska śmieci - co zdecydowanie szkodzi środowisku naturalnemu, a także niepotrzebnie obniża estetykę okolicy.

Czas realizacji zlecenia jest uzależniony od ilości pozostawionego gruzu porozbiórkowego - nasza maszyna jest w stanie dokonać recyclingu aż 450 ton odpadów dziennie.