Przesiewacze bębnowe. Gdzie i kiedy są stosowane?

Przesiewacze bębnowe to urządzenia o nieskomplikowanej konstrukcji, jednak pomocne w wielu dziedzinach gospodarki. Wracają do łask dzięki zastosowaniu ich w liniach technologicznych do segregacji odpadów, czy w przeróbce odpadów mineralnych. Znajdują zastosowanie w trakcie prac budowlanych, gdzie pomagają przy sortowaniu gruzu i innych kruszyw. Maszyna ta jest idealna dla różnych branż. Szczególnie dla budowlanej (m.in. infrastrukturalnej). Może pracować z kruszarką lub niezależnie, ładowana bezpośrednio przez ładowarkę.

Przesiewacze bębnowe wykonane są ze stali zwykłej oraz kwasoodpornej, co czyni te maszyny niezwykle wytrzymałymi, a tym samym w znaczny sposób pozwala zaoszczędzić na częściach zamiennych. Dzięki zastosowaniu różnych sit umożliwiają one sortowanie kory drzewnej, ziemi, piasku oraz innych materiałów o nieregularnych kształtach. 

Jak działają przesiewacze bębnowe?

Urządzenia te znajdują zastosowanie przy przesiewaniu kontrolno-zabezpieczającym oraz przy wstępnej klasyfikacji materiałów gruboziarnistych i średnioziarnistych. Materiał przeznaczony do przesiania jest transportowany na specjalnych wibrujących siatkach lub płytkach. Większe frakcje wędrują do szczytu łoża przesiewającego, natomiast mniejsze kawałki odsiewane są przez otwory w łożu. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych napędów i przekładni, urządzenie może pracować w sposób ciągły i bardzo wydajny.

Zalety korzystania z przesiewaczy bębnowych

Korzystanie z przesiewaczy bębnowych bardzo ułatwia pracę i poprawia jej komfort. Modele nastawione są na intensywną eksploatację, a ich wykonanie z najwyższej jakości komponentów, redukuje do minimum koszty utrzymania. Przesiewacze bębnowe można wynająć w trakcie prac budowlanych takich jak wybieranie hummusu, prac porządkowych po zakończonej budowie, w pracach wyburzeniowych przy separacji gruzu, ziemi, torfu odpadów, czy podczas selekcji materiału pochodzącego z wykopów i z melioracji na terenach kamienistych.

Wróć do bloga