Dlaczego warto skorzystać z wynajmu koparki?

 

Koparki są jednymi z najpowszechniej wykorzystywanych maszyn budowlanych. Dzięki dostępnemu osprzętowi są w stanie wykonać bardzo dużą liczbę zadań. Daleko wykraczają one poza tradycyjne roboty ziemne związane z przemieszczaniem mas ziemi lub kopaniem wykopów.

 

Uniwersalny sprzęt do wielu zastosowań

Na koparkach można zamontować oprzyrządowanie do prowadzenia prac przeładunkowych – np. chwytaki, łyżki o zwiększonej pojemności lub przeznaczone do przenoszenia ładunków specjalnych, np. kamieni. Istnieje też cała gama urządzeń do prac leśnych, m.in. głowice harvesterowe, osprzęt do zrywania korzeni, rozdrabniania lub łupania drewna. Koparki można również wyposażać w urządzenia do wykonywania mniejszych robót drogowych, np. w głowice do frezowania asfaltu czy wykonywania prac pomocniczych – usuwania roślinności, czyszczenia czy wyrównywania.

Dostępna jest również cała gama osprzętu wyburzeniowego – młotów hydraulicznych, szczęk do kruszenia lub przecinania, chwytaków do gruzu oraz łyżek do przesiewania. Są także specjalne lemiesze do spychania gruzu oraz zrywaki do usuwania różnego rodzaju nawierzchni.

Tak ogromna ilość sprzętu każdego rodzaju sprawia, że koparka może być użyteczna podczas bardzo wielu robót o różnym charakterze. Jednak koparki to dość drogie maszyny. Co można zrobić, gdy trzeba wykonać określone prace jedynie okazjonalnie?

 

Wynajem koparek

Przy prowadzeniu każdej działalności liczy się rachunek ekonomiczny. Niezależnie od tego, czy prowadzimy własną firmę, czy wykonujemy prace na własny użytek, staramy się, by były one jak najbardziej efektywne i nie marnowały naszych zasobów – pieniędzy, materiałów lub czasu. Zakup drogiego sprzętu, który będzie używany jedynie sporadycznie, nie ma żadnego uzasadnienia. W takiej sytuacji o wiele bardziej opłacalne jest skorzystanie z oferty wynajmu koparki od specjalistycznej firmy. Zyskujemy wówczas dostęp do urządzenia, które jest sprawne technicznie, gotowe do pracy, a nierzadko obsługiwane przez bardzo doświadczonego operatora. Nasze koszty są w takiej sytuacji współmierne do tego, co otrzymujemy.

Wróć do bloga